Kategorie:

Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, ale również weterynaryjne.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne możemy dostać w profesjonalnych sklepach. Jednak nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści także poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest wyjątkowo ogromny. Niezwykle znane są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie dużo się nauczyć. Możemy oraz zakupić ale i zupełnie tąż np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one szczególnie dobrze odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które opisują przebieg choroby także jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak stawy itd. Inne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też niezwykle popularnych także ciekawych. Co zwierają: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także wyposażony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco zrobione także dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Mają też ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa położyć w każdym miejscu także nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby odtworzyć ich elementy należny je zwiększyć. Takim wzorem może być przykład głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Przedstawia on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona.

Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy kupić np jako model stopy konia. Występuje on w kilku wariantach i jest wydrukowany jako model 3d. Jak zauważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Wybór jest faktycznie imponujący. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają zawsze możemy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane sklepy, które są od lat na polskim rynku.