Kategorie:

Modele anatomiczne dobrej jakości ich systematyzacja i charakterystyka.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne są coraz powszechniej kupowane na studiach bądź w klinikach. Istotne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze wymagania. Możemy zwrócić uwagę przede wszystkim na termin dostarczenia zamówienia, z czego wykonany jest konkretny model.
Modele anatomiczne podział wedle grup:
Możemy poznać tak naprawę tyle fragmentów ile posiadamy. Zaczynamy od najwyżej umiejscowionego czyli modele anatomiczne głowy. Możemy tu wyróżnić:

  • modele anatomiczne głowy otwierane zwracające 5 fragmentów. Są to niezmiernie dokładne modele anatomiczne, które posiadają też oznaczone niektóre szczegóły do poprawniejszej edukacji. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby dobrze pokazać układ mięśni jakie biegną na buzi.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się dużą popularnością. Posiadają one wyjmowane szczegóły. Dzieci może samemu dopasowywać pojedyncze fragmenty i dzięki temu poszerzać swoje kwalifikacje. Tego typu modele anatomiczne niejednokrotnie znajdowane są w podstawówkach i właśnie przez nie są zamawiane.
  • modele anatomiczne głowy oraz ścięgna. Są to modele anatomiczne postawione na podstawce, które posiadają dobrze pokazany przebieg nerwów. Dostosowane są one do liceów, ale również na kursy.

Później bardzo duży wybór posiadają modele anatomiczne nóg. Możemy wyróżnić

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne statyczne zamontowane na bazie, które reprezentują ruch prostowania stawu. Są one bardzo powszechnie wykorzystywane do symulacji działania danych mięśni w ciągu ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo interesujące modele anatomiczne, które nie tylko przedstawiają precyzyjną budowę, ale również potrafimy je śmiało rozkładać na mniejsze elementy, Są to modele anatomiczne profesjonalne i doskonale sprawdzają się wśród uczniów czy lekarzy. Stawy zostały tak skonstruowane, że są dynamiczne i| powiązane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one również w skali 1:1 i prezentują biegnięcie ścięgien oraz kości.

Modele anatomiczne, które używane są przed uczniów stomatologii są to np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, by odpowiednio było stwierdzić zmiany są powiększone około 10x
  • modele anatomiczne, które wskazują rozwój buzi i uzębienia człowieka. Są to modele anatomiczne niemobilne, które oparte są na specjalnej podstawówce. odcieniami oznaczone są zęby mleczne oraz stałe. Każdy ząb w szczękach malucha został oznaczony wiekiem w miesiącach, w jakim pojawi się. Tego typu modele anatomiczne są bardzo dokładne i często kupowane przez szkoły wyższe. Pomagają nie tylko w nauce, lecz również jak nasza buzią wygląda jak jesteśmy dziećmi, a jak jesteśmy dorośli.

Na 100% warto kupować modele anatomiczne, jednak należy dobrać sklepy, które cieszą się dobrymi ocenami, a na 100% będziemy zadowoleni ich zastosowania. Zapraszamy do wyselekcjonowania modeli anatomicznych, które Wam najbardziej pasują.