05-12-2010 godzina: 01:22:45 Autor: Michu Zgłoś błąd

Stal Nysa w końcu zwycięska na wyjeździe. Po spotkaniu, które przysporzyło wiele radości w nyskim obozie, dla naszego portalu wypowiedzieli się trener Dariusz Ratajczak, oraz Jarosław Stancelewski, Maciej Fijałek i Maciej Krzywiecki.

Dariusz Ratajczak (trener Stali Nysa): Przyznam się szczerze, że to było pierwsze spotkanie wyjazdowe, gdzie miałem do dyspozycji dwunastu zawodników. W końcu mamy skompletowany zespół. Nie ukrywam, że dzięki zmianom poprawiliśmy jakość gry. Uważam, że kapitalne wejście w tie-breaku zaliczył Krzywiecki, który naprawdę bardzo pomógł drużynie, kończąc trzy ważne piłki. Nic, tylko pomarzyć o takim wejściu. Świetną zmianę Zającowi dał także Karpiewski i zespół praktycznie szedł do przodu. Tam był jeden moment gdzie straciliśmy trzy punkty. To był po prostu niefart. Uważam, że Jarek dobrze wybierał kierunki w ataku, jednak albo go blokowali, lub podbijali. Natomiast jeżeli chodzi o Vlka, to trzeba przyznać, że wstrzelił się w zagrywkę i robił to mocno, oraz precyzyjnie.

Jarosław Stancelewski (kapitan Stali Nysa): Te dwa punkty są dla nas bardzo cenne. Wiadomo, że na wyjazdach gra nam się nieco gorzej. Czym to jest spowodowane, to jest to już inna kwestia. Z pewnością zdobyte dziś punkty dają nam szanse bycia ciągle w czołówce. Przegrywając z Bielskiem pozbawilibyśmy się szans na to, a tak się składa, że zostały nam jeszcze spotkania o wszystko, choć jak wiadomo jest jeszcze jedna runda. Zwycięstwo bardzo nas cieszy. Jeżeli chodzi o przebieg temu meczu, była to bliźniacza sytuacja do tej z Piły, gdzie także mogliśmy wygrać mecz za trzy punkty. W meczu z Jokerem przegraliśmy czwartego seta i w konsekwencji także tie-break. Dzisiaj na szczęście udało nam się wygrać piątego seta.

Maciej Fijałek (rozgrywający Stali Nysa): Z pewnością ważne było to ustawienie, kiedy straciliśmy kilka punktów z rzędu. Na pewno to zdarzenie było decydujące w czwartym secie. Jeżeli chodzi o tie-break to dobrze się w nim spisaliśmy. W końcu przełamaliśmy się na wyjeździe, bo oprócz meczu w Spale nie wygraliśmy jeszcze na obcych boiskach. Cieszy z pewnością to, że mimo tego, iż praktycznie każdego tie-breaka zaczynamy z tak wysoką stratą, dziś udało nam się w nim zwyciężyć i przełamać. Zdobyliśmy dwa punkty na trudnym terenie, także uważam, że jest dobrze.

Maciej Krzywiecki (przyjmujący Stali Nysa): Był to mecz pełen dramaturgii. Prowadziliśmy 2:1 w setach, oraz w czwartym secie 13:11 i wydawać by się mogło, że będzie to spotkanie wygrane za trzy punkty. Chyba zbyt wcześnie w to uwierzyliśmy. Najważniejsze jest jednak to, że udało nam się wygrać tą potyczkę. Dwa punkty z pewnością cieszą. Zarówno dla nas, jak i dla rywali był to pojedynek o przysłowiowe sześć punktów. Wygrywając za pełną pulę zrównalibyśmy się z Bielskiem, jednak mamy obecnie dwa "oczka" mniej. Najistotniejsza jest jednak wygrana. Było naprawdę bardzo ciężko w piątej partii, bo gospodarze od razu nam odskoczyli. Udało nam się jednak wyrównać i w końcówce meczu zagrać przede wszystkim spokojniej i z chłodną głową. Ciężko cokolwiek powiedzieć o moim występie. Trener dał mi dzisiaj szansę i z tego się cieszę. Jestem zadowolony z tego, że mogłem pograć. Nie mnie to oceniać jak zagrałem, ale wydaje mi się, że było całkiem nieźle. Najbardziej jestem uradowany z tego, że mogłem dzisiaj chłopakom pomóc i wygraliśmy to spotkanie.

Rozmawiał: Michał Woźny